Skip to Content

У Львові відбулось обговорення законопроекту про лобіювання

22 липня у Львові на базі Торгово-промислової палати відбулось перше публічне обговорення законопроекту «Про лобіювання», в якому взяло участь понад 40 учасників - представників бізнесу, громадських організацій, депутатського корпусу та засобів масової інформації. 

Захід було проведено Інститутом професійного лобіювання та адвокасі за підтримки Міжнародного фонду «Відродження»  в рамках діяльності Робочої групи з підготовки законопроекту «Про лобіювання» при Комітеті ВРУ з питань запобігання і протидії корупції. 

Обговорення  розпочалось з вітального слова віце-президента Львівської торгово-промислової палати Романа Барана, який наголосив на важливості законодавчого врегулювання такої  інституції як лобіювання.  З подібними тезами виступила  і Керівник Західноукраїнського представництва Міжнародного фонду «Відродження» Оксана Дащаківська, яка зазначила, що схвалення законопроекту "мінімізує корупційні ризики і допоможе вивести в публічну площину процеси прийняття тих чи інших законів, щоб ми могли бачити, хто в них зацікавлений і хто за ними стоїть».

Презентацію законопроекту було проведено Головою правління Інституту професійного лобіювання та адвокасі, членом згаданої Робочої групи Денисом Базілевичем.

Кожен з учасників обговорення попередньо міг ознайомитися  з текстом законопроекту і додатками, які попередньо було розміщено на сайті Інституту, а також в друкованих матеріалах, що були розповсюджені безпосередньо перед заходом. Презентація супроводжувалась запитаннями, коментарями та обговоренням не тільки положень законопроекту, а й пропозицій та рекомендацій самих учасників заходу.  

Проведений захід продемонстрував доволі високу увагу до необхідності створення умов для цивілізованого правового лобіювання в Україні, що надихає на подальшу роботу над законопроектом та залучення ширшого кола експертів з регіонів України. Під час дискусії пролунала низка слушних зауважень та пропозицій, які були тезово зведені до протоколу та будуть надіслані членам Робочої групи для подальшого опрацювання. 

Надалі планується обговорення законопроекту у Вінниці, Одесі та Дніпрі з фінальним заходом у м. Києві, про що буде повідомлено додатково.