Skip to Content

Два представники з України пройшли навчання з лобіювання та адвокасі у Вашингтоні (США)

З 9 по 22 травня 2011 року в рамках партнерства між українським Інститутом професійного лобіювання та адвокаcі та Центру парламентських і президентських досліджень Американського університету двоє представників з України, Олена Седих (аспірантка Українського державного університету фінансів та міжнародної торгівлі)  та Андрій Забловський (керівник секретаріату Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України), взяли  участь у навчальній програмі з лобіювання та адвокасі у м. Вашингтон (США). Програму було розроблено директором зазначеного Центру доктором Джеймсом Тербером та академічним директором Патріком Гріффіном (в колишньому керівником управління у зв’язках з Конгресом в Адміністрації Президента США Білла Клінтона).

Протягом двох тижнів навчання за програмою «Мистецтво та ремесло лобіювання» тридцять її учасників мали можливість ознайомитись із основними елементами та підходами до побудови успішної лобістської кампанії, а саме: розробкою та управлінням стратегічним планом лобістської кампанії, проведенням досліджень та аналізу політики і процесів, побудовою інтернет – стратегії,  методами висхідного та низхідного лобіювання, принципами створення та підтримки коаліції,  нормами та морально-етичними правилами у лобіюванні, інструментами прямого лобіювання законодавчої та виконавчої влади.

Кожну з зазначених тем було презентовано найдосвідченішими у відповідній сфері експертами, науковцями та практиками. Так, серед запрошених спікерів слід виділити Білла Суїні (президента Міжнародного фонду з виборчих систем), Білла Райнша (Національна рада з зовнішньої торгівлі), Дена Вейса (старшого наукового співробітника і директора кліматичної стратегії Центру американського прогресу), Френсіса Кокса (Fratelli group), Джоела Малину (віце-президента і генерального директора Wexler & Walker Public Policy Associates), Говарда Марлоу (президента однойменної компанії та президента Американської ліги лобістів), Даніеля Сепулведа (старшого радника з політичних питань сенатора Джона Керрі), Рона Елвіна (головного редактора NPR News у Вашингтоні), Метта Беннетта (віце-президента у зв'язках з громадськістю Третього шляху), Люка Олбі (керівника штабу сенатора Марка Уорнера), Ронна Фрейберга (старшого віце-президента Юридичних Стратегій), Лінди Дулі (президента Фонду Бріс Харлоу), Ніколаса Алларда (партнера Patton Boggs,), Томаса Боггса (партнера Patton Boggs), доктора Корнеліуса Кервіна (президента Американського університету), Джона Ротера (віце-президента з питань політики і стратегії AARP), Девіда Слоуна (старшого віце-президента AARP) та інших.

Крім того учасники Програми протягом навчального курсу мали розробити стратегічний лобістський план на задану тему (за і проти), для чого їх було розподілено на 6 груп. В якості такої теми було обрано угоду між США та Колумбією про вільну торгівлю, яка є надзвичайно актуальною для американського політикуму на сьогоднішній день.  

В результаті останній день навчання було присвячено усним презентаціям групових лобістських планів команд перед викладачами і наставниками. Олена Седих була єдиною учасницею не із США, яка зробила презентацію та отримала високу відзнаку від членів комісії.

До того ж, з метою поглиблення розуміння отриманих під час навчання знань, кожному з учасників програми необхідно було підготувати аналітичне есе, присвячене баченню та оцінці ефективності процесів адвокації та лобіювання в сучасних демократичних плюралістичних системах.

Очікується, що в результаті проходження навчання учасники з України зможуть використати отриманні знання, навички та контакти у своїй діяльності, а також сприяти ефективному представленню інтересів України за кордоном.

 «Загалом, під час перебування в якості учасників Програми ми мали можливість зустрітись з провідними гравцями у сфері лобістської діяльності у Вашингтоні, ознайомитися з основними принципами, методами та підходами щодо лобіювання, етапами побудови та реалізації ефективної лобістської кампанії, морально-етичними складовими у цих процесах, досвідом проведення лобістської реформи адміністрацією Обами тощо.

 

 

Вважаємо, що досвід та знання, отримані під час перебування у Вашингтоні, є особливо актуальними для України з огляду на підготовку законопроекту «Про регулювання лобістської діяльності» та необхідність нарешті легітимізувати даний вид професійної діяльності в нашій державі. Крім того, переконані, що подібні навчальні програми, що мають максимально предметний та цільовий характер, та є унікальними у своєму роді, вкрай необхідні для країн – так званих «молодих демократій», оскільки сприяють формуванню генерації людей, які своєю професійною діяльністю сприяють розбудові транспаретного та конкурентного соціального середовища, становленню повноцінного громадянського суспільства», - зазначають учасники Програми Андрій Забловський та Олена Седих