Skip to Content

31 жовтня в Одесі в приміщенні АТ «Пласке» відбулось публічне обговорення перспектив інституціалізації лобіювання в Україні на законодавчому рівні

 

31 жовтня в Одесі в приміщенні АТ «Пласке» відбулось публічне обговорення перспектив інституціалізації лобіювання в Україні на законодавчому рівні, в якому взяло участь понад 40 учасників - представників бізнесу, громадських організацій, депутатського корпусу та засобів масової інформації. 

Захід було проведено Інститутом професійного лобіювання та адвокасі за підтримки Міжнародного фонду «Відродження»  в рамках діяльності Робочої групи з підготовки законопроекту «Про лобіювання» при Комітеті ВРУ з питань запобігання і протидії корупції. 

Експерти Робочої групи Денис Базілевич та  Олександра Павленко розповіли учасникам  обговорення про історію становлення лобіювання в Україні, спробах її законодавчого врегулювання. Розповіли про те, що на сьогодні у Верховній Раді України зареєстровано два законопроекти - 5144 (Про лобізм) та 5144-1 (Про лобіювання), останній з яких було підготовлено в рамках діяльності Робочої групи при Комітеті ВРУ з питань запобігання і протидії корупції.

Доповідачі ознайомили учасників заходу із представленими моделями правової регламентації лобіювання в Україні на прикладах зазначених законопроектів, а також в контексті провідних сучасних світових тенденцій та практик.  Показали їх особливості та різницю між собою.

Кожен з учасників обговорення попередньо міг ознайомитися  з текстом законопроекту і додатками, які попередньо було розміщено на сайті Інституту, а також в друкованих матеріалах, що були розповсюджені безпосередньо перед заходом. Презентація супроводжувалась запитаннями, коментарями та обговоренням не тільки положень законопроекту, а й пропозицій та рекомендацій самих учасників заходу.  

Після завершення обговорення експерти Робочої групи Денис Базілевич та  Олександра Павленко мали можливість поспілкуватися з провідними телеканалами міста Одеси та донести інформацію про необхідність інституціоналізації такого явища як лобіювання до широкої публіки. З сюжетами Ви маєте сожливість ознайомитися за цими посиланнями.