Skip to Content

Створюємо Мережу регіональних центрів знань та експертизи задля підтримки реформ

Інститут професійного лобіювання та адвокасі з 5 липня п. р. розпочинає новий проект, спрямований на залучення лідерів громадської думки та експертів з 12 регіонів України до провадження реформ.

Вітчизняний досвід реформування державної політики в різноманітних сферах суспільного життя традиційно демонструє відірваність від реалій сьогодення, що значною мірою обумовлюється відсутністю ефективних механізмів залучення експертизи регіональних громад, а відтак позначається на загальній якості схваленого законодавства. У свою чергу, представники регіональних громад ще не достатньо володіють інструментарієм та здатністю виступати у ролі компетентних консультантів та експертів у процесах формування та реалізації державної політики, пропонувати альтернативні виважені рішення, організовувати професійні кампанії з лобіювання та адвокасі.

І хоча останнім часом поступово розвінчується усталений десятиріччями міф серед громадськості щодо небажання чиновників взаємодіяти з нею, а серед чиновницького апарату – щодо здебільшого непрофесійності і некомпетентності громадськості пропонувати якісні рішення, рівень комунікації між сторонами все ще залишається на доволі низькому рівні.

Таким чином, метою зазначеного проекту є підвищення обізнаності керівників та активістів громадських організацій, лідерів громадської думки щодо можливостей використання інструментів лобіювання та адвокасі у реалізації їх програмних завдань діяльності, особливо в умовах підвищення самостійності регіонів, формування Мережі регіональних центрів знань та експертизи.

До участі у проекті запрошуються активісти та експерти громадських організацій, науковці, представники малого та середнього бізнесу, засобів масової інформації, а також представники регіональних органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.

Проект складатиметься з реалізації двох фаз: одноденних семінарів та безпосередньо роботи в рамках Мережі регіональних центрів знань та експертизи.

Основними завданнями проведення одноденних семінарів є:

1.      Ознайомлення учасників з основними напрямками реформ, що проваджуються Кабінетом Міністрів України;

2.      Презентація Ресурсної платформи для участі регіонів України в проведенні реформ (електронний модуль Мережі регіональних центрів знань та експертизи);

3.      Розгляд природи та принципів лобіювання та адвокасі;

4.      Ознайомлення з інструментарієм та алгоритмом лобіювання та адвокасі, організації та проведення кампаній, побудови коаліцій, взаємодії між регіонами щодо пошуку шляхів вирішення загальних проблемних питань;

5.      Розгляд основних складових поведінки ключових акторів під час проведення кампаній з лобіювання та адвокасі;

6.      Розгляд основних інструментів та етапів комунікативної політики.

 

Орієнтовний розклад проведення одноденних семінарів:

 

Місто

Дата

Миколаїв

05.07.2014

Херсон

19.07.2014

Вінниця

02.08.2014

Одеса

16.08.2014

Харків

06.09.2014

Запоріжжя

20.09.2014

Дніпропетровськ

11.10.2014

Хмельницький

1.11.2014

Суми

08.11.2014

Кіровоград

22.11.2014

Черкаси

06.12.2014

Київ

18.12.2014

 

Тренерами виступають досвідчені експерти Денис Базілевич, Володимир Нестерович, Анжеліка Рєзнікта Віталій Жугай.

Участь у заході безкоштовна за попередньої реєстрації за посиланням:

https://docs.google.com/forms/d/17ib4Z-abXN59SCqDoA26IpXFsHUtbeUNVcq8b2kvNdY/viewform

Контактна інформаціяорганізаторів: моб. тел. 050 5133564, ел. адреса: zhuhay@lobbying.in.ua

Керівник проекту - Віталій Жугай