Skip to Content

Третій GR Конгрес у Москві

17 листопада у Москві відбувся ІІІ GRКонгрес, у якому взяло участь більше ста осіб – представників органів державної влади, практикуючих GR-спеціалістів, науковців та викладачів вищих навчальних закладів. Організаторами заходу виступили Російська асоціація зв’язків з громадськістю та Центр з вивчення проблем взаємодії бізнесу із владою (детальна інформація на порталі www.gr-congress.ru)

Протягом заходу учасники мали можливість ознайомитись із актуальним станом питання взаємодії бізнесу і влади як в Росії, так і закордоном, розглянути механізми лобіювання саме в контексті протидії корупції, акцентувати увагу на етиці цивілізованого лобіювання.  Серед основних доповідачів слід виділити колишнього президента Американської ліги лобістів Райта Ендрюса, генерального директора Асоціації європейського бізнесу Франка Шауффа, голови правління Російсько-Германської зовнішньоторговельної палати Міхаеля Хармса, заступника генерального директора ДМК «Норильский никель» В’ячеслава Полтавцева, президента компанії «Русский дом – Вашингтон» Едуарда Лозанського, заступника Директора Американського інституту в Україні, юриста і принципала в компанії  Squie, Sanders& DempseyДжеймса Джетрасата інших.

Український досвід практичного застосування інструментів лобіювання та сучасний стан розробки правового поля щодо врегулювання лобістських відносин представили Голова Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України Леонід Козаченко та директор Інституту професійного лобіювання та адвокасі Денис Базілевич.

Окремо слід наголосити на підготовці до проведення заходу двох важливих видань: перекладу монографії «Світова компаративістика регулювання лобістської діяльності» (Раджа Чарі, Джона Хогана та Гарі Мерфі), а також навчального посібнику «GR-зв’язки із державою: теорія, практика і механізми взаємодії бізнесу і громадянського суспільства із державою». Цікаво, що в Москві окрема спеціалізація із підготовки GR-спеціалістів впроваджена при Московському державному університеті імені М.В.Ломоносова, а також Російській академії народного господарства та державної служби при Президентові Російської Федерації.

З метою сприяння професіоналізації галузі Governmental relationsв Росії, організаторами було ініційовано процедуру визначення найкращих спеціалістів у цій сфері та нагородження переможців під час проведення Конгресу.

Одним із важливих результатів заходу стало висловлене бажання представників комерційного сектору (практикуючих лобістів), науковців та експертів об’єднати зусилля навколо розробки відповідного нормативно-правового врегулювання лобістських відносин в державі.