Skip to Content

Васильєв Дмитро – управляючий партнер комунікаційної групи «PUBLICITY»

 

Я впевнений, що легальне лобіювання в Україні можливе. Чому? Тому що Україна іде шляхом розвитку, вона намагається стати цивілізованою країною, а лобіювання і є частиною цивілізованого світу. Тобто це нормальні правила гри, за якими грає весь світ. За для того, щоб: по-перше, ті хто створює закони розуміли, що потрібно тим чи іншим галузям  для кращого обслуговування цих галузей в законодавчому полі. А тим, хто працює на цьому полі, вони намагаються донести це до творців закону в максимально розумному вигляді, в якому б потім ці законодавчі ініціативи були прийняті. Я думаю, що Україна іде цим шляхом, лобіювання в країні не те що можливе, воно просто необхідне.

Якщо в Україні лобіювання необхідно, то ми говоримо про те, що якраз його і треба врегулювати.  Тобто, має бути прийнято закон про лобіювання. Цей закон має бути обговорений в широкому колі фахівців, які би були компетентні в цій галузі. Це юристи, люди з різних галузей, які можуть вже сьогодні говорити про те, що вони є частиною напрямку, який називається лобіюванням, але просто на даний момент вони працюють в не законодавчому полі. Тому, я не просто підтримую, я вважаю, що якомога швидше потрібно прийняти закон, який міг би регулювати  діяльність лобістів в Україні.

Які перспективи та ризики? Звісно, що будь-який  закон, який би він не був, правильним чи неправильним,  може бути повним або, скажімо так, менш повним. Я вважаю, що  закон, який зараз готується  для розгляду в парламенті, буде прийнятим. Він є найбільш  рамковим законом і просто запускає сам процес формування врегульованого ринку лобістів в Україні. І звісно, що цей закон має бути обговорений якомога ширше, для того щоб бути більш повним, але  все ж таки, 100%, що він повним не буде. Тобто пройде певний час і стане зрозуміло, що враховано в цьому законі, а  що  - ні. Мої прогнози такі, що через певний час він буде так або інакше доповнюватися,  а ці доповнення, звісно ж, будуть проходити в Парламенті.

Я вважаю, що ініціатива, яку зараз має депутат Коновалюк з тією групою експертів, яка зараз готує цей законодавчий документ – надзвичайно важлива для України. На мою думку, більшість людей, які в цій галузі якимось чином задіяні,підтримують як сам процес так і створення такого законопроекту і закону. Коновалюка розглядаємо як людину, яка б могла підготувати та запустити цей законопроект в Парламенті.