Skip to Content

Віктор Небоженко

Керівник соціологічної служби «Український барометр» Віктор Небоженко загалом позитивно оцінює ініціативу створення правової бази для інституту лобіювання.

За словами експерта, будь-яка увага суспільства до негативних сторін економічного життя якраз і дозволяє шукати методи боротьби з ними. «Я думаю, що будь-яке законодавство слід створювати в цьому напрямку, тому що це нас на ще один крок наближує до Європи. Закон про лобізм приймати потрібно», - вважає Небоженко.

Разом із тим, він наголошує, що закон про лобізм, як і закон про імпічмент, про Конституційний Суд тощо, належать до низки «дуже тонких» законів, і підходити до його розробки та впровадження слід дуже обережно і зважено.

«Це юридичний механізм дуже високого рівня політичної культури. Тому приймати його потрібно, але як він буде використовуватись в нашому доволі "грубому" суспільстві - невідомо. Мені здається, що сьогоднішній правовий механізм не готовий такі інструменти використовувати», - зазначає Небоженко.

Крім того, експерт не наважується стверджувати, що легалізація лобізму дозволить подолати корупцію в Україні. «Річ у тім, що корупція це також і соціально психологічна складова. Доки в суспільстві корупція буде вважатись явищем нормальним, жодний закон не допоможе. Я не виправдовую корупцію і не виправдовую лобізм, але я і не зовсім уявляю собі ефективність цього закону», - зауважує політолог.