Skip to Content

У Вінниці відбулось обговорення законопроекту "Про лобіювання"

14 вересня у Вінниці на базі Торгово-промислової палати відбулось друге публічне обговорення законопроекту «Про лобіювання», в якому взяли участь представники бізнесу, громадських організацій та засобів масової інформації Вінниччини. 

Захід було проведено Інститутом професійного лобіювання та адвокасі за підтримки Міжнародного фонду «Відродження»  в рамках діяльності Робочої групи з підготовки законопроекту «Про лобіювання» при Комітеті ВРУ з питань запобігання і протидії корупції. 

Презентацію законопроекту було проведено Головою правління Інституту професійного лобіювання та адвокасі, членом згаданої Робочої групи Денисом Базілевичем та помічницею народного депутата України Мустафи Наєма Катериною Брюхановою.

Учасники обговорення могли ознайомитися  з текстом законопроекту і додатками, які попередньо було розміщено на сайті Інституту, а також в друкованих матеріалах, в тому числі і протокол з попередньої презентації у Вінниці, були розповсюджені безпосередньо перед заходом. Презентація супроводжувалась запитаннями, коментарями та обговоренням не тільки положень законопроекту, а й пропозицій та рекомендацій самих учасників заходу.  

Загалом захід можна вважати продуктивним. Учасники зацікавилися тематикою та, навіть, домовилися з представниками Вінницької торгово-промислової палати про те, щоб через два тижні організувати повторну зустріч учасників обговорення щоб  поділитися своїми напрацюваннями та думками щодо законопроекту «Про лобіювання». А вже після об’єднати їх та направити Робочій групі з підготовки законопроекту «Про лобіювання» при Комітеті ВРУ з питань запобігання і протидії корупції.  В свою чергу ми повністю підтримуємо подібні ініціативи та вдячні учасникам за якісний зворотній зв'язок, оскільки разом нам вдався напрацювати якісний проект та  прискорити інститутизації лобіювання в Україні.

Надалі планується обговорення законопроекту у Одесі та Дніпрі з фінальним заходом у м. Києві, про що буде повідомлено додатково.