Skip to Content

Шевченко Андрій – народний депутат України

В Верховну Раду я потрапив в перше в житті, в 1994 році, як журналіст. Я пам'ятаю, коли сидів у ложі преси та слово  лобіст здавалося лайливим. Це було лайкою, чимось таким, чим порядну людину назвати було непристойно. Але з часом я почав розуміти, що насправді, Верховна Рада для того і є, щоб представники дуже різних  інтересів приходили, сідали, домовлялися і знаходили те рішення, яке буде найкращим для суспільства, найкращим для країни. Тому, в моєму розумінні, лобіювання і лобізм – здатність чітко сформулювати різні інтереси. Що важливо? Важливо, щоб ті інтереси, які зустрічаються в Верховній Раді, були чітко обговорені, щоб кожна людина і журналіст, і громадський активіст, і політик міг прекрасно розуміти, з чим він має справу.

Тому, я безумовно підтримую ідею, щоб лобістська діяльність, яка відбувається в Верховній раді, була впорядкована законом. Щоб кожен виборець міг прекрасно зрозуміти, що відбувається за цими стінами.

Мені здається, що  дуже цінним може бути американський досвід. Де будь-яка лобістська діяльність не просто зафіксована законом, але закон дбає про тих,  хто представляє якісь інтереси в роботі з членами парламенту, чи з членами уряду. Щоб ця діяльність була доступна громадянам.

Що можна сказати про перспективи ухвалення в Верховній Раді.? Є звичайно величезний скепсис, з одного боку, є широке переконання, що той лобізм, який є в Верховній Раді, він залишиться під килимом, за лаштунками, за кулуарами. Я належу до оптимістів. Я впевнений, що ми неминуче прийдемо до західної моделі, до європейської практики. Коли кожен буде робити свою роботу. Будуть люди, які будуть професійно займатись лобістською діяльністю, які будуть приходити сюди, в Парламент. Будуть чітко говорити, чиї інтереси вони представляють, будуть наводити різні аргументи «за»  і «проти». Також буде робота політика, яка буде полягати в тому, щоб дуже зважено послухати, вислухати різні точки зору, почути інтереси і прийти в зал з найкращими, найбільш адекватними рішеннями. Тому, будучи оптимістом я скажу, що ми точно унормуємо лобістську діяльність. І я думаю, що ми зробимо так, щоб ті люди, які приходять зі своїми інтересами, зі своїми вимогами, щоб всі разом вони діяли в інтересах України.