Skip to Content

Мендоза-Вілсон Джок – Директор з міжнародних зв’язків та стосунків з інвесторами «СКМ»

 

●        Чи можливе легальне лобіювання в Україні?

 Я вважаю, що воно можливе. Бажано мати законодавчу структуру, яка була б основою лобіювання в Україні

Чи підтримуєте ви правове врегулювання діяльності лобістів в Україні?

Цілком і повністю.  Правове врегулювання виведе процес лобіювання з тіні, люди зрозуміють, що лобіювання може бути прозорим та корисним процесом для створення ефективної моделі законодавства і правового врегулювання, яка в дійсності працює.

●        Які перспективи та ризики можуть бути з цим пов’язані?

Я вважаю, що ризики, пов’язані з розробкою нормативно правової бази для лобіювання, полягають в тому, що ця база має відповідати своєму призначенню. Саме тому законопроект, який розробляється для Верховної Ради має обговорюватися лобістами та фаховими експертами.

Чи знайомі ви з законопроектом Про «Регулювання лобістької діяльності в Україні»,  народного депутата України В. Коновалюка?

Так, навіть прочитав його.

●        Яке ваше ставлення до нього?

Думаю, що це гарний законопроект,але його ще мають обсудити експерти та професійні спільноти. Нам необхідно розробити законодавчий акт, який би зміг регулювати лобіювання в Україні. Я вважаю, що цей – законопроект нормальний, але він потребує подальшого обговорення.

●        Яка країна на вашу думку має найбільший досвід в цій сфері?

Дуже гарне запитання! Вважаю, що процес лобіювання дуже добре розвинутий в трьох регіонах світу : по-перше, традиція лобіювання дуже добре розвинута в Великобританії, тому що там знаходиться самий старий парламент в світі. Добре розвинута індустрія лобіювання в Сполучених Штатах,  деякі з її представників працюють в Україні. Також процес лобіювання добре розвинутий в Європейському Союзі.  Де саме, на мою думку, найкраще законодавство, програма  та розуміння цього процесу? Маю визнати, що в Брюсселі, тому що Брюссель – столиця лобіювання в Європі. Я бачив, як працюють там лобісти.