Skip to Content

Леонід Козаченко

 

Питання лобіювання є дуже актуальним,  оскільки сьогодні вирішення цілої низько проблем в суспільстві залежить від того, як ці проблеми будуть представлені перед законодавчими органами. Нажаль у нас немає законодавства для врегулювання проблеми лобіювання в це питання нагальне сьогодні. Процес лобіювання або переконання політиків до прийняття того чи іншого рішення повинен здійснюватись прозоро. Це не повинно бути щось подібне тому що вирішують за допомогою хабарів. Це повинно бути шляхом переконання, шляхом публічності, шляхом надання відповідної аргументації. І якщо за цю роботу комусь будуть платити, то це повинно бути зрозумілим, доступним для державних податкових органів, оподатковано бути. Це не повинно викликати якісь підозри на те, що ці кошти в незаконний спосіб були сплачені законодавчому органу або політикам, які приймають закон. Дуже важливим є лобіювання з точки зору того, що воно повинно представляти усі прошарки нашої держави, усі сфери господарської діяльності, усі сфери соціальної нашої системи, Томущо якщо цього немає, одна чи інша система, один чи інший прошарок, який дістає переваги над іншим. І щоб це було масштабно і рівномірно розповсюджене в суспільстві, то це повинен регулювати Закон. І не тільки закон. До цього повинні прагнути громадські організації, які представляють громадянське суспільство в нащій державі.

Я думаю, що для прийняття закону, для остаточного його  підписання гарантом і запровадження тих механізмів, які він передбачає , повинне бути невелике бюджетне фінансування. Але я думаю, ці кошти потрібно знайти. Вони будуть незначні по-перше, а по-друге повернути їх можна за рахунок того, що лобістські структури будуть платити за реєстрацію і держава поверне ці кошти в бюджет.

В цілому важливо і те, що подібна практика існує в багатьох країнах світу. Вона є сталою, вона є зрозумілою для людей, які живуть в цих країнах. Ця практика є позитивною. Тому ми повинні брати приклад з цих країн і повинні запроваджувати в себе такі механізми. Це піде на користь нашій країні

Той проект про лобіювання, який може бути взятий за основу, він непоганий сам по собі. Оскільки пройшов певний проміжок часу коли він був поданий і коли розглядався, сьогодні виникло багато нових обставин, які треба врахувати. Я думаю, що незначні доповнення можуть бути прийнятними. І цей проект в цілому може бути прийнятий на наступній сесії.