Skip to Content

Доній Олесь – народний депутат України

 

У багатьох країнах, США наприклад, лобіст офіційно реєструється, офіційно веде свою діяльність.  З нову ж таки, з цього є певна користь країні. В Україні поняття лобізму злилось з поняттям корупції. Яким чином ці поняття можна розділити, чи допоможе цьому законодавство по корупції, або як ще це можна врегулювати? Чи законодавство по лобізму правильне?  Як розділити ці поняття?

Я обізнаний з ситуацією в Америці. В Україні спочатку потрібно виокремити бізнес від політики. Щоб можна було говорити про існування окремих структур, які пропагують, лобіювати можна ж не лише економічні інтереси. Лобіювати можна, наприклад, боротьбу з палінням, можна також лобіювати через тих чи інших депутатів. Але в Україні спочатку потрібно боротися з перенасиченням політики бізнесменами. Вони скупили партії, завдяки тому, що населення доведено до жебрацького стану. Просто  не можуть люди за рахунок своїх членських внесків, стипендій і зарплат утримувати партії і громадські організації. Вони потрапили під п’яту економічної еліти: с колишніх ком партійців, комсомольців, кубістів і кримінальних діячів. Тепер уже і менеджмент якийсь з'являється. А в принципі, це таке вариво.

Для вилучення, зокрема, я завжди вважав, що один з таких механізмів є голосування депутатів власними картками у Верховній раді. Тому, я завжди наголошую на важливості, здавалося б такого дріб’язкового технологічного кроку.