Skip to Content

26 лютого 2009 року у приміщенні клубу Кабінету Міністрів України відбулося засідання круглого столу на тему "Лобіювання в Україні та за кордоном: досвід, проблеми, перспективи"

26 лютого 2009 року у приміщенні клубу Кабінету Міністрів України відбулося засідання круглого столу на тему "Лобіювання в Україні та за кордоном: досвід, проблеми, перспективи", організоване Міністерством юстиції України за підтримки Програми сприяння Парламенту II та Програми академічних обмінів імені Фулбрайта.
На засіданні було презентовано та обговорено проект Концепції Закону України «Про лобіювання». Зазначений документ розроблений робочою групою, утвореною Міністром юстиції України на виконання доручення Уряду України та відповідно до рішення РНБОУ від 31 жовтня 2008 року «Про стан протидії корупції в Україні», уведеного в дію Указом Президента України від 27 листопада 2008 року № 1101.

Це перша спроба Уряду унормувати лобістську діяльність в Україні. Враховуючи складність питання і неоднозначне сприйняття цього явища українським суспільством, у Міністерстві юстиції було вирішено розпочати процес інституціалізації лобіювання з розробки Концепції законопроекту та його подальшого публічного обговорення.

У презентації та публічному обговоренні взяли участь Міністр юстиції України Микола Оніщук, заступники Міністра Леонід Єфименко та Володимир Богатир, Заступник Голови Місії Сполучених Штатів Америки в Україні Джеймс Петтіт, депутат Палати громад Великої Британії, керівник Парламентської групи з питань України, Джон Ґроґан, а також депутати Верховної Ради України Наталія Королевська та Володимир Стретович.

Загалом, участь у засіданні взяло більше 90 осіб, серед яких - представники секретаріатів Президента України та Кабінету Міністрів України, апарату Ради національної безпеки та оборони України, Держкомпідприємництва, Ради підприємців при Кабінеті Міністрів, громадських та бізнесових об’єднань, а також провідні українські та іноземні вчені-правознавці та експерти.

Попри загальну позитивну оцінку запропонованого проекту Концепції, учасники дискусії акцентували увагу на неготовності українського суспільства до унормування лобістської діяльності у теперішніх політико-правових реаліях. Серед зазначених у процесі дискусії аспектів - розширення об’єктного складу правового урегулювання, проблематичність розмежування легального лобіювання від форм корупційної діяльності, контроль за дотримання норм закону у разі його схвалення Верховною Радою України тощо.

Узагальнені рекомендації, отримані під час дискусії та анкетування учасників круглого столу, будуть найближчим часом оприлюднені на Порталі та направлені для розгляду робочій групі Міністерства юстиції, відповідним структурним підрозділам і органам Верховної Ради України, секретаріатів Президента України і Кабінету Міністрів України та іншим зацікавленим органам державної влади.