Skip to Content

22 листопада відбудеться засідання Експертного медіа-хабу "Індустрія 4.0: машинобудування"

Україно-Ізраїльський інститут стратегічних досліджень імені Голди Меїр спільно з Інститутом професійного лобіювання та адвокасі за підтримки Мінекономрозвитку та Офісу реформ КМУ, Ради підприємців при КМУ інформують про проведення засідання Експертного медіа-хабу «Індустрія 4.0: машинобудування», яке відбудеться 22 листопада ц.р. о 15:00 у приміщенні ІА «Українські новини» за адресою: м. Київ, вул. Еспланадна, 20, 1 поверх.

Зазначений захід є другою секторальною зустріччю, присвяченою обговоренню актуальних питань розвитку Індустрії 4.0 в окремих галузях промисловості.

Базові галузі промисловості на сьогодні є найбільш вразливими щодо впливу як внутрішніх факторів соціально-економічного розвитку держави, так і зовнішньої цінової кон’юнктури. Окрім цих факторів, на сьогодні існують суттєві виклики, пов’язані з необхідністю технологічної трансформації виробництва на засадах Індустрії 4.0. Відсутнсіть стратегій цифрового розвитку на рівні підприємств та системних заходів стимулювання та підтримки такої трансформації з боку держави може призвести до суттеєвого зменшення конкурентоспроможності української продукції вже найближчим часом. 

З іншого боку, в Україні вже існує низка потужних організацій та ініціатив щодо популяризації руху «Індустрія 4.0» та поширення інформації про наявні унікальні технологічні рішення, що здатні значно підвищити рівень трансформації вітчизняних підприємств. В той же час, все ще спостерігається значний брак у комунікаціях між провідними групами стейкхолдерів, що перешкоджає повноцінному обміну інформацією та стратегічному плануванню. 

Завданнями Експертного медіа-хабу є створення умов для ефективного обміну інформацією, досвідом та напрацюваннями у зазначеній сфері, обговорення наявних викликів та перспектив розвитку технологій Індустрії 4.0, а також вироблення практичних рекомендацій на рівні державної політики у тісній взаємодії із представниками комерційоного сектору, професійних бізнес об’єднань та профільних органів державної влади. 

Отриманий зворотній зв’язок від учасників дискусії буде оформлено у вигляді рекомендацій з метою посилення порядку денного тематичного Промислового засідання Кабінету Міністрів України.

Під час заходу пропонується зосередитись на таких основних питаннях розвитку Індустрії 4.0 у машинобудуванні:

  1. Як підвищити розуміння українських підприємств щодо необхідності подальшої цифрової трансформації?
  2. Створення власних технологічних рішень VS використання зовнішніх?
  3. Що заважає підприємствам використовувати ресурси програм підтримки ЄС?
  4. Проблема підготовки кадрів для забезпечення переходу на новітні технології; 
  5. Роль держави у забезпечені трансформації на якісно нові технологічні засади Індустрії 4.0.

  

До висвітлення проведення заходу запрошуються провідні засоби масової інформації.